Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest środa 26 kwietnia 2017, imieniny obchodzą: Marii i Marcelego

Zmiana godzin Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

dodano: 2017-03-30 08:35:08

    Informujemy, że od dnia 1 kwietnia 2017 r. ulegają zmianie godziny pracy Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Dolicach. W każdą środę Punkt będzie czynny w godz. 11.30 - 15.30.

    Poniżej przypominamy zasady udzielania pomocy prawnej:

Karta informacyjna.pdf

czytaj więcej »

Maksymilian Blinkiewicz drugim sportowcem powiatu stargardzkiego

dodano: 2017-03-30 08:18:28

    W ostatni piątek, tj. 24 marca, odbyło się podsumowanie plebiscytu na "Sportowca Powiatu Stargardzkiego 2016". Miło nam poinformować, że Maksymilian Blinkiewicz z Rzeplina zajął wysokie, II miejsce. 

    Relacja z tego wydarzenia znajduje się poniżej:

http://powiatstargardzki.eu/index.php/aktualnosci/6421-powiat-stargardzki-pelen-utalentowanych-sportowcow

czytaj więcej »

Spotkanie promujące płytę zespołu "KALINA"

dodano: 2017-03-29 09:57:55

    W czwartek 23 marca 2017 r. w GCISiP w Dolicach odbyło się spotkanie promujące świeżo wydaną płytę zespołu "KALINA".

    Po przywitaniu gości wzniesiono toast szampanem i odśpiewano "Sto lat" dla członków zespołu. Następnie kierownik zespołu, pan Ryszard Kalinowski przypomniał historię powstania "KALINY". Kolejny punkt programu to podziękowania dla wszystkich osób i instytucji, które wsparły wydanie płyty - finansowo, organizacyjnie lub w jakikolwiek inny sposób. Środki finansowe na wydanie płyty przekazała m. in. Gmina Dolice - poprzez GCISiP.  

    Były przemówienia, życzenia, gratulacje. Był też krótki koncert zespołu, który zaprezentował nowe utwory, nad którymi teraz pracuje. Był też pyszny poczęstunek i wspomnienia z ubiegłorocznego występu w Międzyzdrojach, nagrane kamerą.

    Życzymy członkom zespołu kolejnych sukcesów i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

czytaj więcej »

Gmina Dolice i Gmina Vogelsang-Warsin podpisały porozumienie

dodano: 2017-03-29 08:29:33

    W czwartek 23 marca 2017 r. Gmina Dolice gościła przedstawicieli niemieckiej Gminy Vogelsang-Warsin. Głównym powodem tej wizyty było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy gminami. Przypomnijmy, że na sesji w dniu 14 lutego tego roku Rada Gminy wyraziła wolę nawiązania współpracy ze stroną niemiecką i upoważniła Wójta Gminy Dolice do podpisania stosownych dokumentów. 

    Porozumienie zostało podpisane w Gminnym Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach przez Wójta Gminy Dolice Grzegorza Brochockiego oraz Burmistrza Gminy Vogelsang-Warsin Ingo Gronöw. Przy tej okazji obie strony przedstawiły swoje najbliższe plany, dotyczące organizacji wydarzeń oraz propozycję udziału w nich drugiej strony. Rozmawiano także o planach inwestycyjnych i możliwości sfinansowania ich z funduszy przeznaczonych na współpracę polsko - niemiecką.

    Spotkanie uatrakcyjnili swoim występem panowie z zespołu "Kalina", którzy zaprezentowali specjalnie przygotowane na ten dzień utwory.

    Poniżej przedstawiamy treść podpisanego porozumienia:

czytaj więcej »

Rozlicz PIT przez Internet

dodano: 2017-03-27 14:55:00

PIT za 2016 r. możemy rozliczyć elektronicznie na 3 sposoby:

1. poprzez e-Deklaracje, gdzie mamy czysty aktywny formularz, do którego wpisujemy wszystkie informacje, a następnie wysyłamy elektronicznie do Urzędu Skarbowego. Link do informacji: http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje

2. poprzez PIT wstępnie wypełniony przez Urząd Skarbowy - szczegółowe informacje: PFR.pdf. Link do strony, na której znajdziemy ten PIT: http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/wstepnie-wypelnione-zeznanie-podatkowe-pfr

3. poprzez złożenie wniosku do Urzędu Skarbowego, aby kompletnie wypełnił nasz PIT. Szczegółowe informacje: http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/wniosek-o-sporzadzenie-zeznania-pit-wz

czytaj więcej »

Agencja Nieruchomości Rolnych przyjmuje zapotrzebowania na grunty

dodano: 2017-03-23 09:47:48

    Poniżej przedstawiamy informację Agencji Nieruchomości Rolnych, dotyczącą przyjmowania zapotrzebowań na grunty:

Ogłoszenie ANR.pdf

czytaj więcej »

Emeryci i renciści łatwiej mogą przekazać 1% podatku

dodano: 2017-03-22 14:42:26

    Emeryt lub rencista, który otrzymał od organu rentowego (np. z ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A, a chce przekazać 1% podatku dla wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego, może to zrobić składając do Urzędu Skarbowego do dnia 2 maja 2017 r. oświadczenie PIT-OP. Można je złożyć tradycyjnie, czyli w wersji papierowej, lub elektronicznie.

    Jak złożyć PIT-OP elektronicznie? Należy wypełnić formularz udostępniony na Portalu Podatkowym (formularz online, formularz interaktywny lub korzystając z aplikacji e-Deklaracji Desktop) albo za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Nie trzeba mieć płatnego podpisu – wystarczy, że podpisze się go kwotą przychodu z zeznania lub rozliczenia rocznego za rok 2015 lub profilem zaufanym. Założenie takiego profilu w swoich systemach transakcyjnych oferują banki: PKO Bank Polski (wraz z Inteligo), Bank Millennium i ING.

     Jakie są korzyści ze złożenia PIT-OP? Nie trzeba wypełniać całego zeznania podatkowego. W oświadczeniu PIT-OP wskazuje się tylko numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego organizacji pożytku publicznego, której chce się przekazać 1% swojego podatku. I tyle – resztę zrobi urząd skarbowy.

    Czy trzeba składać PIT-OP? Złożenie oświadczenia o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego nie jest obowiązkowe, ale jeśli ktoś chce to zrobić, to nie ma prostszego sposobu niż złożenie PIT-OP.

    PIT-OP.pdf

czytaj więcej »

Mikrodotacje, lokalne przedsięwzięcia - edycja 2

dodano: 2017-03-22 12:46:10

    Rozpoczęła się 2 edycja projektu Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. z Koszalina, Fundacji Inicjatyw Społeczno - Gospodarczych KOMES ze Szczecina i Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego pn. „MIKRODOTACJE, LOKALNE PRZEDSIĘWZIĘCIA - Małe Inicjatywy Lokalne edycja 2”. W dniu wczorajszym tj. 21 marca 2017 r. uruchomiono nabór wniosków.

czytaj więcej »

Czysta Gmina wita wiosnę

dodano: 2017-03-21 14:40:19

    W piątek 17 marca pracownicy Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z innymi wolontariuszami sprzątali centrum Dolic oraz okolice przystanku na ul. Kolejowej. Akcja miała zachęcić mieszkańców do zadbania o porządek przy swoich posesjach. 

    W ramach akcji nawieziono także i rozścielono ziemię, a następnie zasiano trawę na ul. Wiejskiej, na pasie pomiędzy ulicą i chodnikiem. Zamontowano także płotki, które mają wskazywać, że to jest trawnik i nie należy go deptać. 

    Wójt Gminy zachęca do aktywności w porządkowaniu naszych miejscowości.

czytaj więcej »

Inauguracja piłkarskiej wiosny. Mamy lidera!

dodano: 2017-03-20 14:16:47

    Po zimowej przerwie do gry wróciły nasze zespoły, występujące w klasie okręgowej oraz w A-klasie.

    Unia Dolice, po wyjazdowym zwycięstwie nad Orłem Trzcińsko-Zdrój objęła fotel lidera. Oto relacja z tego spotkania, znaleziona na stronie www.gs24.pl:

czytaj więcej »

Kontrole dotyczące pojemników na odpady

dodano: 2017-03-16 09:17:03

    Przypominamy, że od 1 stycznia 2016 r. każda nieruchomość zamieszkała powinna być zaopatrzona we własnym zakresie w pojemnik na odpady. Wykonanie tego obowiązku jest sprawdzane przez pracowników Urzędu Gminy. W przypadku braku pojemnika na odpady nakładana jest grzywna w postaci mandatu karnego w wysokości 100 zł, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pierwsze mandaty zostały nałożone w dniu wczorajszym przez Policjantów z Posterunku w Dolicach.

    Sprawdzana jest także zgodność liczby osób faktycznie zamieszkałych z liczbą wskazaną w deklaracji. W przypadku niezgodności zostaje wszczęte postępowanie i wydana decyzja naliczająca opłatę w prawidłowej wysokości.

czytaj więcej »

Zaproszenie do złożenia propozycji cenowej - Inspektor nadzoru budowlanego

dodano: 2017-03-10 12:49:40

    Gmina Dolice zaprasza do złożenia propozycji cenowej na zadanie pn.: 

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru budowlanego - specjalność drogowa.

    Treść ogłoszenia znajduje się poniżej:

Ogłoszenie - Inspektor nadzoru.pdf

czytaj więcej »

 

elektroniczny samorząd

Budowa gazociągu
Szczecin-Lwówek