Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Gmina partnerska Vogelsang-Warsin

Vogelsang-Warsin

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest środa 19 czerwca 2019, imieniny obchodzą: Gerwazego i Protazego

"Niezapominajka" i "Nieobojętni" w Dolicach

dodano: 2017-05-17 12:05:49

    W sobotę 13 maja odbyła się kolejna impreza pod nazwą „Niezapominajka”. Tym razem połączona została z wręczeniem wyróżnień „Nieobojętni”. Organizatorami tego wydarzenia były: Zespół „Kalina”, GCISiP w Dolicach, Profilaktyka Dolice oraz Sołectwo Dolice. Pomogli także strażacy z OSP Dolice.

czytaj więcej »

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Dolice w okręgu Nr 6

dodano: 2017-05-11 12:42:02

    W związku z rezygnacją radnej Rady Gminy Dolice w okręgu wyborczym Nr 6 Wojewoda Zachodniopomorski zarządził na dzień 30 lipca 2017 r. wybory uzupełniające do Rady Gminy Dolice.

    Treść zarządzenia i kalendarz wyborczy znajdują się poniżej:

Zarządzenie i kalendarz wyborczy.pdf

    UWAGA! W związku z tym, że zgodnie z kalendarzem termin składania zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego upływa w niedzielę 21 maja, zawiadomienia te można składać do Komisarza Wyborczego w Szczecinie do dnia 22 maja 2017 r. do godz. 15.30.

czytaj więcej »

Relacja z "Wielkanocnego Marszu Nordic Walking" w Rzeplinie

dodano: 2017-05-09 08:24:15

    Podobno nie ma brzydkiej pogody, tylko nieodpowiednie ubranie – udowodnili to uczestnicy "Wielkanocnego Marszu Nordic Walking", który miał miejsce w sobotę 22 kwietnia w Rzeplinie.

    Raz pod chmurką, raz w słońcu maszerowali leśną trasą, wzmacniając ciało i ducha i podziwiając świeżą, wiosenną zieleń. Na mecie czekały pamiątkowe medale i nagrody, a przy ognisku muzyka i gorący poczęstunek. To było aktywne i przyjemne, sobotnie popołudnie.

    Organizatorzy - Stowarzyszenie „Nie ma mocnych” – dziękują wszystkim uczestnikom Marszu za wspólny czas i obiecują, że to nie ostatnie takie wydarzenie w Rzeplinie.

    Działanie było współfinansowane przez Gminę Dolice i Stowarzyszenie „Nie ma mocnych”.

czytaj więcej »

Przegląd Form Teatralnych "Profilaktyka i my"

dodano: 2017-05-05 09:33:22

    W czwartek 27 kwietnia 2017 r. odbył się II Lokalny Przegląd Małych Form Teatralnych „Profilaktyka i my”. Organizatorami spotkania byli: Pan Marek Wejman, pełnomocnik wójta Gminy Dolice ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałania przemocy w rodzinie i narkomanii oraz pani Anna Wyrwał, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół w Dolicach.

czytaj więcej »

Gminne Obchody Dnia Strażaka - 29.04.2017 r.

dodano: 2017-05-05 09:02:48

    W sobotę 29 kwietnia 2017 r. w Kolinie odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka. Udział w nich wzięli przedstawiciele wszystkich OSP z terenu Gminy: OSP Kolin, OSP Dolice, OSP Dobropole Pyrz. oraz zaproszeni goście. 

    Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu spod remizy do kościoła, gdzie odprawiona została specjalna msza święta w intencji wszystkich strażaków. Obecne na niej były poczty sztandarowe OSP. Następnie nastąpił przemarsz z powrotem pod remizę, gdzie odbył się apel. Odsłuchano hymnu strażaków. Były przemówienia, podziękowania oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów. 

 

czytaj więcej »

UWAGA NA OSZUSTÓW!

dodano: 2017-04-26 14:43:46

    W rejonie Szczecina i okolic odnotowano zgłoszenia przestępstw wyłudzenia pieniędzy metodą "na policjanta". Sprawcy kontaktując się telefonicznie przedstawiają się jako policjant (często pada nazwisko Pietrzak Marek) i ostrzegają przed zagrożonymi pieniędzmi na koncie. Przekonują osoby starsze, aby udały się do banku i dokonały przelewu na konto wskazanej osobie. 

    Prosimy o uprzedzenie osób starszych, aby nie dały się na to nabrać i nie straciły swoich oszczędności.

czytaj więcej »

Rozporządzenie w sprawie "ptasiej grypy"

dodano: 2017-04-11 10:58:11

    Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydał w dniu 4 kwietnia 2017 r. rozporządzenie w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Treść rozporządzenia znajduje się poniżej:

Rozporządzenie.pdf

czytaj więcej »

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do użytkowania

dodano: 2017-04-06 13:20:55

    Przedstawiamy wykaz nieruchomości położonych na terenie Gminy Dolice, przeznaczonych do użytkowania:

Wykaz nieruchomości do użytkowania.pdf

czytaj więcej »

Zmiana godzin Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

dodano: 2017-03-30 08:35:08

    Informujemy, że od dnia 1 kwietnia 2017 r. ulegają zmianie godziny pracy Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Dolicach. W każdą środę Punkt będzie czynny w godz. 11.30 - 15.30.

    Poniżej przypominamy zasady udzielania pomocy prawnej:

Karta informacyjna.pdf

czytaj więcej »

Maksymilian Blinkiewicz drugim sportowcem powiatu stargardzkiego

dodano: 2017-03-30 08:18:28

    W ostatni piątek, tj. 24 marca, odbyło się podsumowanie plebiscytu na "Sportowca Powiatu Stargardzkiego 2016". Miło nam poinformować, że Maksymilian Blinkiewicz z Rzeplina zajął wysokie, II miejsce. 

    Relacja z tego wydarzenia znajduje się poniżej:

http://powiatstargardzki.eu/index.php/aktualnosci/6421-powiat-stargardzki-pelen-utalentowanych-sportowcow

czytaj więcej »

Spotkanie promujące płytę zespołu "KALINA"

dodano: 2017-03-29 09:57:55

    W czwartek 23 marca 2017 r. w GCISiP w Dolicach odbyło się spotkanie promujące świeżo wydaną płytę zespołu "KALINA".

    Po przywitaniu gości wzniesiono toast szampanem i odśpiewano "Sto lat" dla członków zespołu. Następnie kierownik zespołu, pan Ryszard Kalinowski przypomniał historię powstania "KALINY". Kolejny punkt programu to podziękowania dla wszystkich osób i instytucji, które wsparły wydanie płyty - finansowo, organizacyjnie lub w jakikolwiek inny sposób. Środki finansowe na wydanie płyty przekazała m. in. Gmina Dolice - poprzez GCISiP.  

    Były przemówienia, życzenia, gratulacje. Był też krótki koncert zespołu, który zaprezentował nowe utwory, nad którymi teraz pracuje. Był też pyszny poczęstunek i wspomnienia z ubiegłorocznego występu w Międzyzdrojach, nagrane kamerą.

    Życzymy członkom zespołu kolejnych sukcesów i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

czytaj więcej »

Gmina Dolice i Gmina Vogelsang-Warsin podpisały porozumienie

dodano: 2017-03-29 08:29:33

    W czwartek 23 marca 2017 r. Gmina Dolice gościła przedstawicieli niemieckiej Gminy Vogelsang-Warsin. Głównym powodem tej wizyty było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy gminami. Przypomnijmy, że na sesji w dniu 14 lutego tego roku Rada Gminy wyraziła wolę nawiązania współpracy ze stroną niemiecką i upoważniła Wójta Gminy Dolice do podpisania stosownych dokumentów. 

    Porozumienie zostało podpisane w Gminnym Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach przez Wójta Gminy Dolice Grzegorza Brochockiego oraz Burmistrza Gminy Vogelsang-Warsin Ingo Gronöw. Przy tej okazji obie strony przedstawiły swoje najbliższe plany, dotyczące organizacji wydarzeń oraz propozycję udziału w nich drugiej strony. Rozmawiano także o planach inwestycyjnych i możliwości sfinansowania ich z funduszy przeznaczonych na współpracę polsko - niemiecką.

    Spotkanie uatrakcyjnili swoim występem panowie z zespołu "Kalina", którzy zaprezentowali specjalnie przygotowane na ten dzień utwory.

    Poniżej przedstawiamy treść podpisanego porozumienia:

czytaj więcej »

Czysta Gmina wita wiosnę

dodano: 2017-03-21 14:40:19

    W piątek 17 marca pracownicy Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z innymi wolontariuszami sprzątali centrum Dolic oraz okolice przystanku na ul. Kolejowej. Akcja miała zachęcić mieszkańców do zadbania o porządek przy swoich posesjach. 

    W ramach akcji nawieziono także i rozścielono ziemię, a następnie zasiano trawę na ul. Wiejskiej, na pasie pomiędzy ulicą i chodnikiem. Zamontowano także płotki, które mają wskazywać, że to jest trawnik i nie należy go deptać. 

    Wójt Gminy zachęca do aktywności w porządkowaniu naszych miejscowości.

czytaj więcej »

Kontrole dotyczące pojemników na odpady

dodano: 2017-03-16 09:17:03

    Przypominamy, że od 1 stycznia 2016 r. każda nieruchomość zamieszkała powinna być zaopatrzona we własnym zakresie w pojemnik na odpady. Wykonanie tego obowiązku jest sprawdzane przez pracowników Urzędu Gminy. W przypadku braku pojemnika na odpady nakładana jest grzywna w postaci mandatu karnego w wysokości 100 zł, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pierwsze mandaty zostały nałożone w dniu wczorajszym przez Policjantów z Posterunku w Dolicach.

    Sprawdzana jest także zgodność liczby osób faktycznie zamieszkałych z liczbą wskazaną w deklaracji. W przypadku niezgodności zostaje wszczęte postępowanie i wydana decyzja naliczająca opłatę w prawidłowej wysokości.

czytaj więcej »

 

elektroniczny samorząd