Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Gmina partnerska Vogelsang-Warsin

Vogelsang-Warsin

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest wtorek 14 lipca 2020, imieniny obchodzą: Marceliny i Bonawentury

"Duży Piknik nad Małą Iną 2015" - tak się bawiliśmy

dodano: 2015-06-29 13:53:27

    Kolejna edycja „Dużego Pikniku nad Małą Iną” już za nami. W tym roku główna zmiana dotyczyła lokalizacji. Zamiast ścisku pomiędzy budynkami w centrum, była spora przestrzeń stadionu w Dolicach. Zmieściło się wszystko, co miało się zmieścić – scena, stoły i ławki do siedzenia, zamki i kule wodne dla dzieci, mobilne boisko z Pomietowa, stoiska handlowe, a także namiot rycerski.

    Zaczęło się już tradycyjnie od wyścigu kolarskiego na trasie Dolice - Mogilica - Piasecznik - Bralęcin - Dolice. Wyścig poprowadził przez kilka kilometrów Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki. 

    Na scenie nie zabrakło tego, co zawsze.  W końcu to święto gminy, występowali więc lokalni artyści – „Złota Jesień”, „Kalina”, „Mali Doliczanie” oraz niedawno powstały zespół „Chaos” z Przewłok. Grali i śpiewali także uczestnicy warsztatów odbywających się w GCISiP w Dolicach – akordeoniści, gitarzyści oraz wokaliści. Po nich przyszedł czas na ich instruktorów, którzy także zaprezentowali swoje umiejętności.

    Po lokalnych artystach przyszedł czas na zaproszonych gości: zespół „Lord – Sound of Queen”, Cygański Teatr Muzyczny „Terno”, no i oczywiście gwiazdę wieczoru – zespół „Boys”.

    W międzyczasie duże zainteresowanie wzbudziły pokazy walk rycerskich. Ciosy były prawdziwe, o czym przekonał się Paweł Zając z GCISiP, który wcielił się w rolę jednego z rycerzy. Promowano w ten sposób coroczne wydarzenie, które odbywa się w Krępcewie.

    Jak widać, działo się wiele i na scenie i poza nią. Możliwe to było dzięki sponsorom i darczyńcom. A byli nimi: „Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.”, „Stargardwind Lubiatowo”, Grzegorz i Joanna Traczyk – „Trak-Dol” Dolice, Ludwik Szczepański – „Danpol”. Oczywiście Piknik finansowała też Gmina Dolice. Patronat medialny objęły: Radio Stargard oraz Dziennik Stargardzki. Patronami honorowymi byli zaś: wicemarszałek woj. zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa oraz Senator RP Sławomir Preiss.

    Serdecznie dziękujemy organizatorom, czyli pracownikom Gminnego Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki oraz wszystkim osobom, które im pomagały.

    Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia:

http://www.dolice.pl/galeria/pokaz/319

http://www.dolice.pl/galeria/pokaz/320

 

elektroniczny samorząd