• Pic 11
Dziś jest wtorek 25 lipca 2017, imieniny obchodzą: Jakuba i Krzysztofa

Inauguracja piłkarskiej wiosny. Mamy lidera!

dodano: 2017-03-20 14:16:47

Po zimowej przerwie do gry wróciły nasze zespoły, występujące w klasie okręgowej oraz w A-klasie.

Unia Dolice, po wyjazdowym zwycięstwie nad Orłem Trzcińsko-Zdrój objęła fotel lidera. Oto relacja z tego spotkania, znaleziona na stronie www.gs24.pl:

"Aż sześć bramek zobaczyli kibice w Trzcińsku-Zdroju, ale opuszczając stadion Orła zdecydowana większość z nich miała smutne miny. To o tyle dziwne, że jeszcze godzinę wcześniej byli w świetnych nastrojach.

Orzeł bardzo dobrze rozpoczął spotkanie z Unią Dolice. Nie przestraszył się z wicelidera rozgrywek po rundzie jesiennej, choć przecież przerwę zimową przetrwał na ostatniej pozycji w tabeli. Mecz miał więc zdecydowanego faworyta, ale fanów zaskoczył. Gospodarze objęli prowadzenie w 34. minucie, a gdy już w doliczonym czasie gry I połowy Leszek Skiba zdobył drugiego gola mocniej zapachniało niespodzianką dużego kalibru. Unia w drugiej części zaprezentowała jednak zdecydowanie lepsze oblicze. Jej ataki nabrały rozmachu i już w 51. minucie Bartosz Kamiński zdobył pierwszego gola. Ten sam zawodnik zdobył jeszcze jedną bramkę – w 87. minucie. Było to ledwie minutę po tym, jak goście wyszli na prowadzenie. Załamani piłkarze Orła nie byli już w stanie zareagować.

Orzeł Trzcińsko-Zdrój – Unia Dolice 2:4 (2:0)

Bramki: Szot (34), Skiba (45) – Kamiński dwie (51 i 87), Madejski (73), Łabacz (86)

Orzeł: Lizurej – Chmielewski, Mikuć, Nowicki, Pawlus (5 Kołodziejski), Rosadziński, Sarnecki, Skiba, Szot, A. Wojciechowski, D. Wojciechowski.

Unia: Bednarski – Bielicki (88 Cimcioch), Graban, Jarząbek, Kamiński, Ler, Madejski, Polnar (46 Kwiatkowski), Rogala, Sestrenski, Żugaj (46 Łabacz)."

----------------------------------------------

Druga nasza drużyna w tej klasie, Biali Sądów pokonała na wyjeździe Mechanika Warnice 3:1. Bramki dla Białych zdobyli: Jan Kisielewicz, Kewin Depcik i Mariusz Korcz.