Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Gmina partnerska Vogelsang-Warsin

Vogelsang-Warsin

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest środa 19 czerwca 2019, imieniny obchodzą: Gerwazego i Protazego

Informacje dotyczące nowego pojazdu OSP Dolice

dodano: 2019-01-09 12:03:32

    Prezentujemy informację, jaką OSP Dolice zamieściło na swoim profilu na Facebooku, dotyczącą nowego wozu strażackiego:

    Gdy już emocje opadły, media społecznościowe ucichły, chcielibyśmy opowiedzieć Wam trochę o spełnieniu naszego, chyba do tej pory największego marzenia. Dnia 6 stycznia 2019 roku w garażu OSP w Dolicach stanął fabrycznie nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo FL, któremu nadano numer operacyjny 539z43.

    Jest to pojazd typu GBA3/16, co oznacza, iż samochód ten posiada zbiornik o pojemności 3000 l wody i autopompę dwuzakresową o wydajności 1600 l/min przy ciśnieniu 8 bar oraz 420 l/min przy ciśnieniu 40 bar. Auto to wyposażone jest również w zbiornik środka pianotwórczego o poj. 300 l, wyciągarkę o uciągu 8 t, maszt oświetleniowy oraz sześcioosobową kabinę załogi. 
    W najbliższym czasie samochód zostanie doposażony w niezbędny sprzęt ratowniczo-gaśniczy, który częściowo pozyskaliśmy ze zbiórki publicznej, a częściowo przełożymy ze starego samochodu gaśniczego, by ten teraz poszerzył swoje wyposażenie o sprzęt ratownictwa technicznego, zyskując nową funkcję. Doposażanie nowego pojazdu w pozostałe elementy wyposażenia będzie trwało i postępowało zgodnie z pozyskiwanymi na ten cel funduszami. Chcielibyśmy, aby pojazd w ciągu najbliższych kilkunastu dni trafił na tzw. "Podział bojowy". 
    Uroczyste rozpoczęcie służby nowego samochodu w szeregach OSP w Dolicach nastąpi podczas walnego zebrania sprawozdawczego, które odbędzie się w drugiej połowie lutego w naszej strażnicy. Wydarzenie to będzie idealnym momentem, by podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji tego zadania, a sprawa nie była łatwa.

    Koszt całkowity zadania to 799 746,00 zł, z czego kwota 399 873,00 zł pochodziła z dotacji WFOŚiGW w Szczecinie, 150 000,00 zł pochodziło z dotacji KSR-G, a pozostałe 249 873,00 zł stanowiła dotacja Gminy Dolice. Proces pozyskiwania środków od analiz potrzeb i naszych możliwości, rozmów, składanie wniosków, przez podpisanie umów i przeprowadzenie przetargu otwartego zgodnie z przepisami PZP, aż po odbiór pojazdu i rozliczenie wszystkich formalności zajął nam ponad rok. Gdyby nie ogrom pracy, wsparcie wielu osób, a także zrozumienie i ogromne zaufanie ze strony przedstawicieli Gminy Dolice, którzy zaufali nam jako pierwsi, zapewne zadania tego nie udałoby się zrealizować.
    Zakup nowego samochodu dla naszej jednostki niewątpliwie zwiększył poziom bezpieczeństwa na terenie Gminy Dolicie i Powiatu Stargardzkiego. Choć radość nasza, druhów OSP w Dolicach jest tak ogromna, że chcielibyśmy tym pojazdem wszędzie jeździć, nawet po bułki do sklepu, to jednak serdecznie, z całego serca życzymy sobie i meszkańcom naszego rejonu, by pojazd ten potrzebny był nam jak najmniej.

 

elektroniczny samorząd