Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest piątek 23 czerwca 2017, imieniny obchodzą: Wandy i Zenona

Konsultacje społeczne

Zadaj pytanie

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Wójtowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Wójt udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Wójt.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Wójt nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.
Autor: Jan Kowalski data dodania: 2017-05-22 16:53:18

Uzupełniając moje pytanie, chodzi o projekt jak powstawał np. projekt na turniej piłki nożnej osoba prywatna może zgłosić się o dofinansowanie?

Odpowiedź:

    Osoba prywatna nie może ubiegać się o dofinansowanie. Dotacje mogą być udzielane dla organizacji pozarządowych - stowarzyszeń, klubów sportowych. Jeżeli wnioskowana kwota jest niższa od 10.000 zł, a czas realizacji krótszy niż 90 dni, może to być zrobione w trybie uproszczonym - bez konkursu (pod warunkiem, że w budżecie są na to środki). Jeżeli któryś z powyższych limitów zostanie przekroczony, wówczas musi zostać ogłoszony konkurs ofert.

    Proszę o kontakt telefoniczny z panem Andrzejem Wołoszkiewiczem - 91/564-01-29 wew. 36, w celu uzyskania dokładniejszych informacji. 

Autor: Agata Kowalska data dodania: 2017-05-12 08:27:57

Jak się ma teraz poprzednia informacja Pana Wójta, że remontowana droga pomiędzy Morzycą a Kolinem będzie zamknięta tylko jeden czy dwa dni, tylko na czas wylewania asfaltu, a teraz okazuje się że ma być zamknięta od 17 do 31 maja, nie ładnie panie wójcie ludzi wprowadzać w błąd. To samo mówił Pan w gazie stargadzkiej. Jak Pan teraz wygląda wobec ludzi?

Odpowiedź:

    Gmina Dolice nie jest ani inwestorem, ani wykonawcą prac na tej drodze. Przekazujemy mieszkańcom takie informacje, jakie otrzymujemy od Zarządu Dróg Powiatowych lub bezpośrednio od wykonawcy prac - firmy Maldrobud.

    Termin do 31 maja został podany z rezerwą na wypadek wystąpienia przeszkód pogodowych. Jednak prace mają być wykonane jak najszybciej i po ich zakończeniu droga zostanie otwarta.

Autor: Gmina data dodania: 2017-05-05 00:33:04

Czu orientuje się Pan czy gdzieś w gminie znajdują się jakieś mieszkania do wynajęcia ?

Odpowiedź:

    Czasami takie ogłoszenia pojawiają się na tablicy w Urzędzie Gminy. Jednak w tej chwili żadnej takiej informacji nie ma. Poza tym nie mamy żadnych informacji o mieszkaniach na wynajem.

Autor: Jan Kowalski data dodania: 2017-05-04 23:37:39

Witam. Czy wniosek z propozycją realizacji projektu można złożyć drogą elektroniczną? Gdzie znajduję się o tym informacja, oraz czy może to być projekt stworzony przez osobę prywatną, a nie firmę lub stowarzyszenie?

Odpowiedź:

    Proszę o doprecyzowanie pytania, co ma pan na myśli pisząc "projekt". Czy chodzi o jakąś inwestycję na terenie Gminy?

Autor: Jan Kowalski data dodania: 2017-04-28 20:28:37

Drogi Panie Wójcie czy jest prawdą to że,między Rzeplinem i Żukowem ma powstać droga łącząca obie miejscowości. A jeśli nie to czy w planach jest możliwość jej budowy. Z poważaniem mieszkaniec Rzeplina.

Odpowiedź:

    Inwestycja, która w tej chwili się rozpoczęła, dotyczy tylko odcinka drogi o długości 324,28 m. Jego początek znajduje się na styku z drogą powiatową Witkowo - Piasecznik, a koniec - za ostatnimi zabudowaniami, w miejscu ostatniego wyraźnego zniszczenia płyt żelbetonowych drogowych.

    Nie ma żadnych planów, dotyczących budowy całej drogi z Rzeplina do Żukowa. Teren naszej Gminy kończy się na moście, więc wolę wykonania takiej inwestycji musiałaby wyrazić także Gmina Suchań.

Autor: data dodania: 2017-04-21 15:12:33

Witam, czy to prawda, że w Dolicach w najbliższym czasie ma powstać market "Dino".

Odpowiedź:

    Potwierdzam, że został złożony wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Procedura trwa. W tej chwili nie potrafię odpowiedzieć, jak się sprawa zakończy.

Autor: mieszkaniec kolina data dodania: 2017-04-02 12:13:19

Witam czy to prawda że w kolinie na starym boisku przy byłej szkole ma powstac nowe boisko?

Odpowiedź:

    Proszę zapoznać się z odpowiedzią znajdującą się poniżej - na zapytanie z dn. 28.03.2017 r.

Autor: mieszkaniec kolina data dodania: 2017-03-28 15:02:53

Witam czy to prawda że w Kolinie na starym boisku koło dawnej szkoły ma powstać orlik?

Odpowiedź:

    Nie jest to prawda. Zamierzamy jedynie sposobem gospodarczym poprawić to miejsce. Na początek zamierzamy zmienić ogrodzenie, które stoi obecnie w pasie drogowym i uniemożliwia wykonanie na tym odcinku chodnika. Poprawione zostaną również cokoły betonowe wzdłuż płyty boiska.

    W następnych latach, w miarę pozyskania środków unijnych planujemy zmienić nawierzchnię, wykorzystując istniejący asfalt jako podbudowę. Zamiarem naszym jest również zlokalizowanie w tym miejscu placu zabaw.

Autor: on123 data dodania: 2017-03-22 23:09:33

Gdzie mogę dostać wniosek o dary dla mieszkańców gminy i komu się one należą ? Czy znajdę gdzieś na stronie wniosek

Odpowiedź:

    Mieszkańcy Gminy Dolice mogą otrzymywać żywność na podstawie skierowań, wystawianych przez pracowników socjalnych z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dolicach. Nie trzeba więc wypełniać żadnego wniosku, tylko zgłosić się do GOPS. 

    Żywność mogą otrzymać osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 1028 zł netto na osobę w rodzinie lub 1268 zł netto dla osoby samotnie gospodarującej.

    Szczegółowych informacji udzielą pracownicy GOPS w Dolicach.

Autor: data dodania: 2017-03-21 11:21:40

Witam. Mam 2 pytania. 1. Kiedy jest planowana modernizacja ul. Wojska Polskiego? Ta ulica jest w tragicznym stanie. 2. Czy Dolice planują starania o pozyskanie statusu miasta?

Odpowiedź:

1. Jest to droga powiatowa i od decyzji Starostwa zależy, kiedy będzie remontowana. Dokumentacja na remont tej drogi jest przygotowana. Szacowany koszt to ok. 5-6 mln zł i obejmuje przebudowę drogi, chodniki i połączenie z drogą wojewódzką. Gmina oczywiście będzie partycypowała w inwestycji, jak tylko Starostwo podejmie taką decyzję.

2. Nie planujemy starań o pozyskanie statusu miasta.

Autor: Michał Lange data dodania: 2017-03-10 12:46:06

Kiedy będzie zbudowane boisko w Bralęcinie ?

Odpowiedź:

    Podstawowy problem, jaki napotkaliśmy przy budowie boiska, to niskie położenie terenu. Musieliśmy więc podnieść poziom. W chwili obecnej ziemia musi się w naturalny sposób zagęścić („uleżeć”). Do końca 2017 roku zamierzamy zakończyć budowę tego boiska.

Autor: Piotr data dodania: 2017-03-07 13:38:33

Witam! Panie Wójcie, na ulicy Kolejowej powstaje nowy budynek, który wygląda na zakład pracy, prawdopodobnie mechanik. Czy wie Pan coś na ten temat więcej? Czy wie Pan gdzie można składać CV?

Odpowiedź:

    W tym miejscu powstaje stacja kontroli pojazdów, obsługi pojazdów oraz myjnia bezdotykowa. Inwestorem jest pan Tomasz Mercik. Nie mamy żadnych informacji o rekrutacji pracowników. Proszę spróbować dowiedzieć się czegoś na miejscu budowy.

Autor: Miłosz Kucharek data dodania: 2017-02-22 20:06:00

Moje pytanie dotyczy budowy farmy wiatrowej koło Dolic.Słyszałem że ma ona powstać na łąkach przed Pomietowem czy to prawda.Interesuje mnie strefa ochronna dokąd ma sięgać.Z nieoficjalnych żródeł dowiedziałem się że strefa ochronna ma sięgać aż do budynku Gminy czy to prawda.Z góry dziękuję za odpowiedż.

Odpowiedź:

    Proszę o kontakt ze stanowiskiem ds. budownictwa. Tam panie wytłumaczą dokładnie, o co chodzi z tą strefą ochronną.

Autor: Eugeniusz Bieleninnik, Bralęcin 5 data dodania: 2017-02-20 08:07:40

Dzień dobry, Jestem ciekaw, czy jest w planach, znanych gminie, przebudowa/remont drogi z Witkowa 2 do Piasecznika. Przy okazji, przez zwyklą ciekawość, chciałem zapytać, dlaczego w Krępcewie wyremontowano drogę tylko w połowie wsi. Z poważaniem Eugeniusz Bieleninnik

Odpowiedź:

    Na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych wykonywana jest obecnie dokumentacja na przebudowę i budowę tej drogi. Gdy już dokumentacja będzie gotowa, Starostwo będzie szukało możliwości uzyskania dofinansowania zewnętrznego na prace. Być może w 2018 roku uda się zrobić kolejny odcinek, tj. dokończyć Krępcewo.

    W ubiegłym roku wyremontowano tylko odcinek tej drogi właśnie ze względu na brak dokumentacji. Bez niej i tak na szybko można było zrobić tylko odcinek do 1 km. I tak się stało.

Autor: Ewa K. data dodania: 2017-02-15 15:27:37

Mam pytanie dotyczące tabliczek kierunkowskazów w Dolicach, są bardzo brudne, zniszczone, na ulicy Kolejowej koło stacji cpn całkiem ułamana. Można z tym coś zrobić? To w końcu wizytówka Dolic.

Odpowiedź:

Dziękuję za zwrócenie uwagi. W najbliższym czasie zajmiemy się tą sprawą.

Autor: mieszkancy Krępcewa data dodania: 2017-01-17 18:26:47

Panie Wójcie czy może nam Pan pomóc rozwiązać problem z wodą w naszej miejscowości bo spółdzielnia Promyk jakoś chyba nas lekceważy, bo problem jest od ponad polowy roku i nic się nie dzieje w kierunku zakończenia i rozwiązania sprawy. Prosimy o pomoc.

Odpowiedź:

    Pomoc ze strony Gminy jest cały czas, tak jak pisałem to w innej odpowiedzi. Spółdzielnia też cały czas szuka przyczyny, dlaczego ciągle jeszcze jest nieznaczne przekroczenie niektórych norm. Woda już jest o wiele lepsza, niż jeszcze kilka tygodni temu. Proszę uzbroić się w cierplwość. Być może wkrótce problem zostanie rozwiązany.

Autor: Mieszkaniec Kolin data dodania: 2017-01-15 19:45:51

Witam serdecznie, Panie Wójcie kiedy zagości asfalt na drodze z Koloni do Kolina, bowiem obecnie droga jest zrobiona dla transportu do Suszarni? Mieszkańcy, którzy płacą podatki mieszkają dalej, niż prowadzi nowa droga, nowa droga kończy się z bramą Suszarni. Pozdrawiam Mieszkaniec Kolina

Odpowiedź:

    Podstawowe kryteria, decydujące o tym, które drogi będą remontowane, to zły stan techniczny drogi oraz intensywność jej użytkowania. Opisany przez Pana odcinek spełnia te kryteria.

    Odcinek drogi, który już został zrobiony, nie służy tylko dla Suszarni, ale dla wszystkich użytkowników. Zrobiliśmy odcinek, który był w najgorszym stanie. Poza tym dodam, że Agrofirma Witkowo finansowo dołożyła się do tego remontu (mniej więcej 1/3 kosztów), co jest pierwszym przypadkiem w naszej gminie i powiecie od kilkunastu lat.

    W chwili obecnej robimy drogi  w kilku miejscach  i nie jestem w stanie określić, kiedy dalsze odcinki wspomnianej przez Pana drogi zostaną zrobione.  

Autor: Mieszkaniec Kolina data dodania: 2017-01-12 19:29:38

Witam serdecznie, w miejscowościach w naszej gminie pojawiły się znaki informacyjne z numerami posesji, dlaczego żadnego znaku nie umieszczono dla Kolin-Kolonia, a w miejscowości Morzyca jest znak informujący o Stacji z numerami posesji. Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedź.

Odpowiedź:

    Sprawę poruszyliśmy już kilka dni temu. Pracownik Urzędu zajął się tym tematem. Tabliczki zostaną zamówione i zamontowane. 

Autor: Krępcewo data dodania: 2017-01-12 16:54:01

Ja rozumiem że Pan Wójt fizycznie ani też ustawowo nie zajmuje się wodą w Krępcewie bo jest przecież spółdzielnia Promyk, ale nie interesuje Pana jak mieszkańcy sobie z tym radzą, może pomógł by Pan nam rozwiązać ten problem który istnieje już od około roku z małymi przerwami.

Odpowiedź:

    Informuję, że tematem tym zajęliśmy się już jakiś czas temu. Wysłaliśmy specjalistów z tej dziedziny. Spółdzielnia "Promyk" zastosowała się do ich zaleceń, m.in. wymieniła złoże. Pod względem bakteriologicznym na dzień dzisiejszy nie ma do wody zastrzeżeń. Jednak pozostałe wyniki nieznacznie przekraczają dopuszczalne normy i dlatego Inspektor Sanitarny nie dopuszcza tej wody do spożycia. 

Autor: warszyn data dodania: 2017-01-12 12:17:18

Witam mam pytanie kto zjmuje sie odśnieżaniem drogi z Brzezin do Warszyna

Odpowiedź:

    Jest to droga powiatowa. Na zlecenie Powiatu drogę odśnieża firma TRANS-MASZ.

 

elektroniczny samorząd

Budowa gazociągu
Szczecin-Lwówek