Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest wtorek 21 listopada 2017, imieniny obchodzą: Janusza i Konrada

Konsultacje społeczne

Zadaj pytanie

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Wójtowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Wójt udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Wójt.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Wójt nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.
Autor: Gość data dodania: 2017-11-10 14:55:07

Witam, Panie Wójcie, proszę o informacje dotyczące drogi prowadzącej przez las z Dolic do Sądowa. Była ona jakiś czas temu remontowana - jej stan w obecnej chwili jest gorszy niż przed remontem. Czy w przyszłym roku są zaplanowane jakieś działania polegające na poprawie dojazdu do miejscowości Sądów? Pozdrawiam

Odpowiedź:

    Jest to droga powiatowa, więc proszę pytania kierować do Zarządu Dróg Powiatowych w Stargardzie. Z informacji przez nas posiadanych wynika, że nie ma na razie żadnych planów związanych z tą drogą. 

Autor: Mieszkaniec Gminy data dodania: 2017-11-07 22:49:06

I w naszej gminie miało być ponad dużo zmian i tych zmian jak na razie nie widać za bardzo chodnik z dolic na jezioro pyrzyckie miał być robiony nie ma droga z bralęcina do krępcewa też nie ma nie rozumiem czegoś jak to jest ??? coś obiecać a nie robić chodnik miał być już 2 lata temu zrobiony i go nie ma

Odpowiedź:

    Chodnik będzie znajdował się w pasie drogi wojewódzkiej, więc termin realizacji zależy przede wszystkim od Urzędu Marszałkowskiego. W chwili obecnej jest robiona dokumentacja projektowa, którą zleciła Gmina Dolice, a następnie przekaże ją jako dotację rzeczową dla Urzędu Marszałkowskiego. W budżecie na rok 2018 zaplanowaliśmy także dotację na budowę chodnika w kwocie 100.000 zł. Według zapewnień Zarządu Dróg Wojewódzkich inwestycja będzie realizowana  w 2018 roku.

 

    Sprawa drogi z Krępcewa do Rzeplina też jest w trakcie. Przypomnę, że jest to droga powiatowa, a nie gminna. Gmina może tylko zabiegać o jej remont i przeznaczać dotację na częściowe pokrycie kosztów. We wrześniu Powiat w porozumieniu z naszą Gminą złożył wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w wysokości 50% całkowitego kosztu w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Według opublikowanej wstępnej listy rankingowej Powiat uzyskał dofinansowanie na remont tej drogi w kwocie 1.788.083,95 zł. Gmina Dolice w budżecie na rok 2018 zaplanowała dotację dla Powiatu na ten cel w wysokości 1.127.250 zł. Podobną kwotę na ten cel zabezpieczył  Powiat.

    Gmina Dolice nie jest w stanie finansować w całości remontów dróg powiatowych czy wojewódzkich. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest nacisk na właścicieli tych dróg (Zarząd Województwa, Zarząd Powiatu) i oferowanie im dotacji, a także szukanie programów wsparcia takich inwestycji. I to czynimy. Co roku wspólnie z Powiatem wykonujemy co najmniej jedną inwestycję. Tak też będzie w 2018 roku na odcinku Krępcewo-Rzeplino.

Autor: Mieszkaniec Bralęcina data dodania: 2017-11-07 22:43:57

Panie Wójcie z tym orlikiem w bralęcinie jak to wgl wygląda jak pan myśli czy ta siatka co jest ona wystarczy z tego co widać jest za niska to chyba nasza gmina bogata jest by kupować szyby wybite bo ta siatka jest zwykła i na niecałe chyba 2 metry z tego co widać z ulicy i czy te boisko ma prawidłowe wymiary ??? czy te boisko będzie spełniać wymogi myślę raczej że nie bo już od początku widać że najpierw powinno się robić murawę a nie ogrodzenie więc nie wiem jaki jest to sens i czekam na pana odpowiedz

Odpowiedź:

    Boisko nie jest jeszcze ukończone. Murawa miała być robiona, jednak warunki pogodowe na to nie pozwoliły. Trawa jest kupiona i murawa będzie wykonana wiosną przyszłego roku. A ogrodzenie musiało być zrobione w tym roku, aby nie przepadły środki przeznaczone na ten cel.

    Boisko znajduje się w dość dużej odległości od zabudowań. Siatka ma wysokość 2 metrów. Natomiast piłkochwyty mają wysokość 4 metrów. Małe jest prawdopodobieństwo wybicia szyby piłką, chyba że ktoś zrobi to celowo.

    Boisko będzie miało funkcję rekreacyjną, a nie treningową. Jego wymiary są takie same jak w innych miejscowościach naszej gminy i nie stanowiło to do tej pory żadnego problemu.

Autor: Gregor data dodania: 2017-11-02 07:31:35

Doszly mnie sluchy ze w Dolicach ma powstac supermarket Dino czy to prawda a jak tak to kiedy i w ktorym miejscu? Pozdrawiam.

Odpowiedź:

    Prawdą jest, że była planowana budowa sklepu Dino. Jednak lokalizacja, jaką wskazał potencjalny inwestor, okazała się nieodpowiednia ze względu na to, że jest to teren zalewowy rzeki Mała Ina. W związku z tym inwestor nie otrzymał odpowiednich zgód i pozwoleń.

    Trudno powiedzieć, czy inwestor będzie szukał innej lokalizacji w Dolicach.

Autor: mieszkaniec data dodania: 2017-10-16 18:37:15

Panie wójcie kiedy pojawi się tablica na koloni w Kolinie z numerami taka jak wskazuje nr domów na stacje ?

Odpowiedź:

    Tablica jest zamówiona i ma być zamontowana do końca listopada tego roku.

Autor: Przemek Jałoszyński data dodania: 2017-10-06 21:14:18

Szanowny Panie wójcie - piszę do Pana w związku z ostatnim załamaniem pogody na terenie naszej gminy. Chodzi mi o to, czy jest możliwość zamieszczenia specjalnych ostrzeżeń na stronie serwisu gminy. W końcu nie co dzień spotykamy się z tak niebezpiecznym załamaniem pogody jak ostatnio odnotowany "orkan" Ksawery. Ponieważ może to stanowić potencjalne zagrożenie dla każdego mieszkańca naszej gminy (i nie tylko) - proszę o rozważenie wprowadzenia specjalnych komunikatów na stronie serwisu. Pozdrawiam.

Odpowiedź:

    Na stronie gminy jest zakładka, która przekierowuje na stronę Urzędu Wojewódzkiego, gdzie publikowane są ostrzeżenia i komunikaty.

    Oprócz tego mieszkańcy zachęcani są do korzystania z RSO - Regionalnego Systemu Ostrzegania. Aplikację można sobie zainstalować na telefonie i na bieżąco być informowanym o różnych zagrożeniach, nie tylko pogodowych, ale też drogowych lub oszustwach.

Autor: Agnieszka czerniejewska data dodania: 2017-10-05 17:11:30

Panie wojcie czy macie moze jakiesc mieszkania

Odpowiedź:

    W tej chwili Gmina Dolice posiada tylko 2 wolne mieszkania, z przeznaczeniem na zakwaterowanie osób w przypadku wystąpienia jakiegoś zdarzenia kryzysowego.

Autor: nn data dodania: 2017-09-27 08:10:40

czy gmina jest w stanie pomóc osobą w sprawie mieszkań jeżeli sobie znajdą sami mój wniosek leży już bardzo długo u was

Odpowiedź:

Pytanie proszę kierować bezpośrednio do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dolicach.

Autor: Mieszkanka Dolic data dodania: 2017-08-29 12:03:42

Witam. Chciałabym zapytać czy odnowa placu zabaw przy ul.Ogrodowej nalerzy do gminy. Odkąd plac powstał nie były konserwowane drewniane belki z których się składa. Po za tym prwydał by się dowieźć piasku, ponieważ niektóre elementy metalowe są odsłonięte i stanowią niebezpieczeństwo dla dzieci. Dziękuję pozdrawiam.

Odpowiedź:

    W tym roku, w sezonie letnim, przeprowadzono przeglądy wszystkich placów zabaw na terenie gminy. Prace w kierunku poprawy infrastruktury tych placów będą realizowane wiosną 2018 r.

Autor: Doliczanin data dodania: 2017-08-17 14:32:22

Witam. Doszły mnie słuchy o planach budowy za halą sportową w Dolicach boiska typu orlik. Czy może się Pan Wójt odnieść do takiej informacji?

Odpowiedź:

    To prawda, że planowana jest budowa nowego boiska typu orlik w miejscu istniejącego boiska. Inwestycja miała być realizowana w tym roku, jednak z powodu realizacji wielu innych prac została przełożona na rok 2018.

Autor: Andrzej Kalinowski data dodania: 2017-08-08 21:33:31

Drogi panie wójcie chciałbym zadać pytanie mianowicie kiedy w Rzeplinie odbędą się wybory na stanowisko sołtysa?

Odpowiedź:

    Wybory Sołtysa planowo odbywają się co 4 lata, po wyborach samorządowych. Najbliższe powinny się więc odbyć wiosną 2019 r.

Autor: Mieszkaniec data dodania: 2017-07-31 17:16:08

Odnośnie odpowiedzi w sprawie remontu drogi ale jak droga przez krępcewo była remontowana to drzewa nie przeszkadzały a też są blisko drogi to więc nie wiem w czym jest problem

Odpowiedź:

    Droga powiatowa powinna spełniać pewne standardy, m. in. mieć szerokość 6 metrów. W przypadku drogi między Krępcewem a Rzeplinem bez wycięcia drzew nie uda się tej szerokości osiągnąć. Drzewa zostaną wycięte tylko z jednej strony i w ten sposób droga zostanie poszerzona.

Autor: mieszkanka Bralęcina data dodania: 2017-07-26 18:20:46

Witam chciałabym się zapytać dlaczego świetlica w naszej miejscowości jest zamknięta jest okres wakacji pogoda nie dopisuje i dzieci nie mają się gdzie podziać a w domach się nudzą

Odpowiedź:

    Poprzednia Pani zakończyła już pracę w świetlicy, a nowa osoba rozpocznie pracę od 3 sierpnia. 

Autor: Dorota Zielińska data dodania: 2017-07-24 13:17:56

Dzień dobry Panie Wójcie mam pytanie odnośnie śmieci, czy to prawda że będzie trzeba wpłacić 27 zł. od osoby jednorazową składkę, oraz że cena śmieci od października zostanie podniesiona. Z tego co wiem ma być tak w gminie Stargard, więc jestem ciekawa czy u nas będzie tak samo.

Odpowiedź:

     Prawdą jest, że od 1 października 2017 r. wzrastają opłaty za odbiór śmieci. Informacje takie już otrzymaliśmy i rozpowszechniamy wśród mieszkańców.

    Natomiast kwota 27 zł od osoby, o której Pani wspomniała, nie dotyczy bezpośrednio mieszkańców. Jest to składka członkowska, którą musi zapłacić Gmina Dolice. Mieszkańcy sami nie będą musieli jej płacić.

Autor: dobropole data dodania: 2017-07-14 08:35:54

Panie Wójcie proszę o podcięcie drzew przy lampach w Dobropolu na odcinku kościół do domu nr 17. W chwili obecnej nie spełniają one w pełni swojej funkcji. pomimo kilkukrotnej interwencji energetyka wykonała tego. Przecież gmina płaci za utrzymanie oświetlenia.

Odpowiedź:

    Z informacji przez nas uzyskanych wynika, że przy pięciu lampach gałęzie zostały przycięte.

Autor: Brzezina data dodania: 2017-07-09 00:49:05

Mam pytanie odnośnie wyborów uzupełniających na stanowisko radnego w okręgu wyborczym nr 6. Chodzi o listę kandydatów i czy można je zamieścić tu na stronie, ponieważ ciężko jest dnia 30 lipca głosować nie znając ich wcześniej.

Odpowiedź:

    W związku z tym, że do wyborów zgłoszona została tylko jedna osoba, na podstawie art. 380 Kodeksu wyborczego głosowania nie przeprowadza się, a radnym została ta zgłoszona osoba, tj. pani Anna Maria Lasota

    Obwieszczenie Gminnej Komisji Wyborczej znajduje się tutaj: http://www.bip.dolice.pl/pliki/dolice/File/Obsadzenie%20mandatu.pdf

Autor: Kolejowa data dodania: 2017-06-29 22:32:12

Własnie jest 22.30 a Plutowie w Wiktorii puszczają sztuczne ognie, jest zakazane to. Kto ma się tym zająć, żeby ci państwo nie zakłócali ciszy nocnej?

Odpowiedź:

    Proszę taką sytuację zgłaszać na Policję. 

Autor: n data dodania: 2017-06-10 14:51:28

czy to prawda że co roku będzie robiony dodatkowy kilometr drogi z moskorzyna w stronę zalęcina? czy to tylko ploty.

Odpowiedź:

    W tej chwili brak jest ustaleń co do budowy kolejnych odcinków tej drogi. Czynimy starania, aby dalej ją naprawiać, ale to wymaga wspólnych ustaleń z Zarządem Dróg Powiatowych i możliwości otrzymania dotacji. Przypomnę, że na odcinek remontowany w tym roku otrzymaliśmy dotację z PROW w wysokości 63,63% kosztów całkowitych.

Autor: Mieszkaniec data dodania: 2017-06-02 12:15:11

Witam Pana Wójta mam pytanie odnośnie remontów dróg w naszej gminie.W chwili obecnej prowadzony jest remont drogi Morzyca-Kolin remont odcinka drogi Ogrodowej w Dolicach a jak mają się inwestycje i remonty pozostałych dróg.W szczególności chodzi o remont nawierzchni drogi Bralęcin-Lipka która jest w bardzo opłakanym stanie,a doraźne łatanie mało daje ponieważ po paru dniach wyrwy w jezdni powstają na nowo po przejechaniu ciężkiego sprzętu z Agrofirmy. Kolejna spraw dotyczy wykoszenia trawy na poboczach tej że drogi która w znacznym stopniu ogranicza widoczność, oraz podcięcie gałęzi drzew które rosną wzdłuż drogi. Chciał bym wiedzieć do czyich zadań należy to wszystko. Pozdrawiam i proszę o precyzyjną odpowiedź.

Odpowiedź:

    Droga Bralęcin - Lipka jest drogą powiatową. Zarządza nią więc Zarząd Dróg Powiatowych, który jest odpowiedzialny za utrzymanie, naprawy i konserwację tej drogi. Sprawę zgłosimy więc do tego Zarządu.

Autor: Mieszkaniec data dodania: 2017-05-31 15:20:50

Witam. Bardzo prosze o odpowiedz czy i kiedy bedzie remontowana droga osiedlowa w Zalecinie. Pozdrawiam.

Odpowiedź:

    Mamy już gotową dokumentację z pozwoleniem na budowę. W chwili obecnej, po rozeznaniu rynku stwierdziliśmy, że wykonawcy drogowi mają dużo zleceń. Oznacza to, że wielu z nich nie wystartuje w przetargu. Może to spowodować, że wybrana oferta będzie wysoka. Postanowiliśmy więc, że przetarg ogłosimy w październiku tego roku, a termin wykonania będzie od marca do czerwca 2018 r.

 

elektroniczny samorząd

Budowa gazociągu
Szczecin-Lwówek