Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Gmina partnerska Vogelsang-Warsin

Vogelsang-Warsin

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest niedziela 20 stycznia 2019, imieniny obchodzą: Fabiana i Sebastiana

Konsultacje społeczne

Zadaj pytanie

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Wójtowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Wójt udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Wójt.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Wójt nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.
Autor: warszyn data dodania: 2017-01-12 12:17:18

Witam mam pytanie kto zjmuje sie odśnieżaniem drogi z Brzezin do Warszyna

Odpowiedź:

    Jest to droga powiatowa. Na zlecenie Powiatu drogę odśnieża firma TRANS-MASZ.

Autor: Piłkarz data dodania: 2016-12-29 20:21:28

Panie Wójcie mam pytanie. Na kiedy planowany jest turniej seniorów o Puchar Wójta na hali? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odpowiedź:

Turniej planowany jest na sobotę 28 stycznia.

Autor: Marek Kowalski data dodania: 2016-12-13 17:22:05

Szanowny Panie Wójcie właśnie przeczytałem na stronie Zarządu Dróg Powiatowych, że został ogłoszony przetarg na wykonanie drogi od Morzycy do Kolina w terminie od 15.03 do 30.06.2017r. jest to bardzo dobra wiadomość jest tylko jest jedno ale to organizacja ruchu i objazdy, proszę wpłynąć na to żeby w czasie remontu był zapewniony wahadłowy ruch a nie objazd dla nas mieszkańców Morzycy objazd, który pewnie odbywać się będzie przez Dolice to jest po prostu tragedia. Byłem wiele razy w trasie na południu i wahadłowy ruch bardzo dobrze się sprawdzał. Nie można nas tak traktować, że kolejny już rok będziemy zmuszeni jeździć objazdami przez około 4 m-cy bo jest nie dosyć, że uciążliwe to również i drogie.

Odpowiedź:

    W specyfikacji SIWZ do tego przetargu znajdują się następujące zapisy:

- "warstwę ścieralną jezdni na ciągu głównym należy układać w technologii bez szwu podłużnego;"

- "wszystkie roboty budowlane za wyjątkiem związanych z wykonaniem warstwy ścieralnej na jezdni głównej należy wykonywać pod ruchem tj. przy częściowym zajęciu jezdni lub przy wprowadzeniu ruchu wahadłowego;".

      Wynika więc z tego, że droga będzie całkowicie zamknięta tylko na czas wylewania wierzchniej warstwy asfaltu, tak jak to miało miejsce w tym roku w Krępcewie (tu trwało tylko 1 dzień, ale był krótszy odcinek i ładna pogoda).

Autor: Baska data dodania: 2016-12-13 10:05:16

Witam Moje pytanie dotyczy Pana Ogórka.Czy gmina płaci trenerowi za prowadzone treningi które bardzo rzadko się odbywają a w ostatnim czasie prawie wcale.pozdr proszę o odp

Odpowiedź:

    Pan Ogórek zatrudniony jest przez klub "Unia". Proszę więc pytania kierować do tego klubu.

Autor: mieszkaniec bralęcina data dodania: 2016-12-06 12:59:32

Witam mam takie pytanie dlaczego od jakiś dwóch latnie są organizowane małe upominki dla dzieci z naszej miejscowości, brakuje pieniędzy w naszej gminie czy jest to spowodowane tym że co chwile organizowane sa imprezy kościelne i dla seniorów, a gdzie w tym wszystkim dzieci ? . Kto ustala takie wydatki i czy są w ogóle przyznawane takie pieniądze

Odpowiedź:

    Zazwyczaj upominki dla dzieci finansowane są ze środków Funduszu Sołeckiego danego sołectwa. Wydatki powinny być planowane na zebraniu sołeckim, które zwołuje Sołtys. Jeżeli zaplanowane zostaną ogólnie środki na organizację wydarzeń kulturalnych, to późniejsze decyzje, jakie imprezy i kiedy robić, podejmuje Sołtys w porozumieniu z Radą Sołecką. Tak powinno być. A jak jest w Bralęcinie, proszę pytać Sołtysa.

    Gmina bezpośrednio nie finansuje takich wydatków, chyba że są to działania związane z Profilaktyką. Wtedy możliwe jest dofinansowanie z tzw. "kapslowego", czyli z opłat wnoszonych przez sklepy za koncesję na sprzedaż alkoholu.

Autor: Mieszkaniec Dobropola data dodania: 2016-12-05 21:14:26

Witam. Piszę do Pana z jednym małym pytaniem, do kogo należy zgłaszać o niedziałających latarniach w naszej wsi,otóż kilka z nich po prostu nie świeci od kilku dni. Wcześniej jak się zgłosiło poprzedniemu sołtysowi nie było problemu i zaraz awarie były usunięte, a tu nikt się tym nie interesuje. Najbardziej szkoda mi nowego oświetlenia na boisku, ponieważ nie działa i na dodatek skrzynka jest otwarta i nie zabezpieczona! Proszę o wskazówki, podpowiedź do kogo takie obowiązki należą czy może sami w swoim własnym zakresie mamy dbać o bezpieczeństwo na wiosce. Pozdrawiam.

Odpowiedź:

    Zgłoszenia niedziałających latarnii proszę dokonywać u pana Piotra Danielewskiego - tel. 91/564-01-29 wew. 56.

Autor: Zofia data dodania: 2016-11-17 10:55:42

Prosze Pana, dlaczego na ul Dworcowej poraz kolejny nie swieca sie lampy? Strach przejsc pozna wieczorowa pora.

Odpowiedź:

    Proszę o informację, o które lampy chodzi. Przy jakich posesjach stoją? Jest to potrzebne, aby zrobić zgłoszenie do firmy obsługującej oświetlenie.

Autor: mieszkaniec. data dodania: 2016-11-16 12:54:31

Panie Wójcie mam jedno pytanie w sprawie miejscowości Brzezina czy jest możliwość tak jak w miejscowości Kolin czy w Dolicach koło przychodni położenia na drodze takich tzw '' progów zwalniających '' ponieważ to jak tu jadą samochody osobowe a już nie wspomnę o ciężarówkach,które jadą jak szalone tylko czekać jak coś się stanie.

Odpowiedź:

    Jest to droga powiatowa. Temat już kiedyś był przez nas poruszany. Jednak zarządca drogi nie wyraża zgody na zastosowanie takiego rozwiązania. Proszę więc wnioskować w tym temacie bezpośrednio do Zarządu Dróg Powiatowych.

Autor: Katarzyna Janik data dodania: 2016-11-15 09:44:24

Dzień dobry Panie Wójcie proszę o informację czy wzrosną stawki za wodę i ścieki oraz za wywóz śmieci. Na stronie ZGDO Chojna jest informacja o wzroście opłaty członkowskiej.

Odpowiedź:

     Zgodnie z uchwałą Rady Gminy, podjętą na wniosek Wodociągów Zachodniopomorskich, od 2 grudnia zmieniają się opłaty za wodę oraz ścieki. Informacja taka pojawiła się na stronie Urzędu Gminy w dn. 17.11.2016 r. Podjęta została także uchwała, zmieniająca ceny wody, dostarczanej przez Spółdzielnię "Promyk" z Rzeplina (również na wniosek strony).

    Nie jest planowana zmiana opłat za odbiór odpadów. Podjęta została uchwała ZGDO, aby to gminy zapłaciły dodatkową składkę na pokrycie zobowiązań wobec firmy odbierającej odpady. Jest to efekt tego, że sporo osób zalega z opłatami. W naszej gminie jest to ok. 14% ogólnej kwoty należności.

Autor: Staszak Sylwester data dodania: 2016-11-03 19:39:43

PANIE WÓJCIE ,PODOBNO SĄ PODPISANE UMOWY MIĘDZY GMINĄ A POWIATEM NA REMONTY DRÓG NA TERENIE GMINY. CZY TO PRAWDA I CZY JEST SZANSA NA POPRAWĘ DROGI TRZEBIEŃ DOLICE? TA DROGA TO KOSZMAR.

Odpowiedź:

    Gmina wspólnie z Powiatem będzie finansowała remont odcinka drogi pomiędzy Kolinem i Morzycą. Oprócz tego Gmina będzie realizowała budowę lub remont 4 innych dróg. 

    Droga z Trzebienia do Dolic jest drogą powiatową i nie jest na razie ujęta w planach inwestycyjnych. Gmina Dolice po każdym sezonie zimowym stara się chociaż trochę poprawić jej stan. Jednak na budowę nowej drogi na razie nie ma szans.

Autor: mieszkaniec dobropola data dodania: 2016-10-26 16:18:32

Panie Wójcie co dalej z tym chodnikiem w Dobropolu od kościoła do nr 13? czy on jest planowany? Stary praktycznie nie nadaje się do przejazdu z wózkiem.

Odpowiedź:

    Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na budowę tej drogi w Dobropolu. Wraz z drogą powstanie nowy chodnik w tym miejscu. Inwestycja zostanie zrealizowana w tym roku i dofinansowana będzie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Autor: zainteresowana data dodania: 2016-10-19 06:20:31

czy w naszej gminie beda organizowane kontrole w związku z programem 500 plus bo to co nie ktore rodziny wyprawjaja z tymi pieniedzmi to skandal

Odpowiedź:

    Rodziny, co do których istniało podejrzenie, że będą niewłaściwie wykorzystywać środki z tego programu, już od początku została objęta trybem bezgotówkowym. W przypadku pozostałych rodzin sytuacja jest monitorowana przez pracowników GOPS. Są również kontrole na wniosek. 

    Proszę o wskazanie konkretnej rodziny, w której coś się " wyprawia". Pracownicy GOPS sprawdzą tą sytuację.

Autor: nn data dodania: 2016-10-06 17:21:17

Jestem mieszkanką brzezin chciałabym prosić o kawałek ziemi na zrobienie sobie ogródka warzywnego do tej pory nie miałam a bardzo mi zależy na ogródku bo bardzo lubię.Pozdrawian.

Odpowiedź:

    Proszę spróbować dogadać się z kimś, kto taki ogródek ma i nie uprawia. Coraz więcej osób ceni sobie wygodę i woli kupić warzywa w sklepie, niż pracować w ogrodzie. 

Autor: Janina Kołacka data dodania: 2016-10-04 20:01:28

Panie Wójcie Piszę do Pana z jednym malutkim pytaniem, proszę mi odpowiedzieć dlaczego pracownicy opróżniający kosze nie sprawdzają czy przypadkiem w środku czegoś nie zostawili w tym koszu. Po raz kolejny u co niektórych kosze są opróżnione do połowy, a płacimy ciężko zarobione pieniążki za wypróżniania tych koszy do dna nie za połowę, bo jeżeli będzie to się powtarzało to będę robić zdjęcia i będę płacić tylko połowę za wywiezienie śmieci. Mam nadzieję, że więcej to się nie powtórzy i że Pan coś z tym zrobi, bo mało za te śmieci nie płacimy. Pozdrawiam

Odpowiedź:

    Sprawa została przekazana do firmy odbierającej odpady z prośbą, aby pracownicy sprawdzali pojemniki przed odstawieniem ich na miejsce.

    Przypominam jednocześnie, że opłata za wywóz odpadów jest naliczana od osoby, a nie od pojemnika i należy ją wnosić zgodnie ze złożoną deklaracją.

Autor: nn data dodania: 2016-09-29 19:06:10

panie wójcie mam ogromną prośbę o pytanie czy gmina nasza nie ma na sprzedaż kawałek ziemi zrobienie z tego ogródka warzywnego proszę o odpowiedz

Odpowiedź:

    Proszę o sprecyzowanie pytania i podanie, o jaką miejscowość chodzi.

Autor: zainteresowany data dodania: 2016-09-22 21:17:34

witam .kiedy zamierzacie urządzić przetarg na nieruchomości które zamierzacie sprzedać ?

Odpowiedź:

    W najbliższym czasie nie jest planowany żaden przetarg. Proszę śledzić naszą stronę internetową oraz BIP. Ogłoszenia są zawsze umieszczane z wyprzedzeniem.

Autor: warszyn data dodania: 2016-09-21 20:14:40

Panie wójcie niech pan załatwi sprawę dzieci z gimnazjum dlaczego gimnazjaliści czekają po dwie godziny na odwóz do domu do warszyna brzeziny płoszkowa

Odpowiedź:

    Harmonogram odwozów ciągle jest modyfikowany ze względu na zmiany, wprowadzane w planach lekcji. Obecna sytuacja na pewno ulegnie jeszcze zmianie.

Autor: data dodania: 2016-09-05 13:50:01

Panie wójcie, co z chodnikiem/ ścieżką rowerową na ulicy Pyrzyckiej do jeziora? Jest niebezpiecznie,a ludzie spacerują też z dziećmi.

Odpowiedź:

    Ulica Pyrzycka jest drogą wojewódzką. Cały czas czynimy starania o wykonanie ścieżki rowerowej oraz oferujemy swoje dofinansowanie do tej inwestycji. Jednak decyzja należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Autor: mieszkaniec bralęcina data dodania: 2016-08-25 06:20:41

dzień dobry Panie wójcie czy istnieje możliwość wycięcia gałęzi na skrzyżowaniu Bralęcin- Lipka , ponieważ strasznie utrudniają ruch wyjechać czymś większym niż samochód osobowy jest strasznie utrudnione do tego jadący w kierunku Rzeplino Piasecznik poruszają się z nadmierną predkością i nic sobie nie robią z tego że dojeżdżają do skrzyżowania

Odpowiedź:

    Obie te drogi należą do Powiatu, więc to tam należy zgłaszać takie uwagi. 

Autor: nieznany data dodania: 2016-08-16 13:39:10

pani wujcie, to nie bedzie dożynek w dolicach? miały być dożynkowe zowody wędkarskie o puchar wujta. Ich też nie będzie?

Odpowiedź:

    Wzorem innych Gmin, Dożynki Gminne będą odbywały się w różnych miejscowościach naszej Gminy. W tym roku organizowane są w Rzeplinie. Nie ma to jednak wpływu na zawody wędkarskie, które odbędą się w tym samym dniu rano na jeziorze Brzezina.

 

elektroniczny samorząd