Gmina Dolice

Oficjalny serwis internetowy

Konsultacje społeczne

» Zadaj pytanie Wójtowi «

Galerie zdjęć

galerie zdjęć

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Dolice
73-115 Dolice
ul. Ogrodowa 16
tel. 91 564 01 29
tel. 91 564 01 83
fax. 91 564 02 37

e-mail: sekretariat@dolice.pl

Położenie
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
Dziś jest środa 15 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Marii i Napoleona

Konsultacje społeczne

Zadaj pytanie

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Wójtowi mogą wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza.
 3. Wójt udziela odpowiedzi na zadane pytania w terminie do 14 dni roboczych.
 4. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 5. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Wójt.
 6. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 7. Wójt nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.
Autor: Staszak Sylwester data dodania: 2016-11-03 19:39:43

PANIE WÓJCIE ,PODOBNO SĄ PODPISANE UMOWY MIĘDZY GMINĄ A POWIATEM NA REMONTY DRÓG NA TERENIE GMINY. CZY TO PRAWDA I CZY JEST SZANSA NA POPRAWĘ DROGI TRZEBIEŃ DOLICE? TA DROGA TO KOSZMAR.

Odpowiedź:

    Gmina wspólnie z Powiatem będzie finansowała remont odcinka drogi pomiędzy Kolinem i Morzycą. Oprócz tego Gmina będzie realizowała budowę lub remont 4 innych dróg. 

    Droga z Trzebienia do Dolic jest drogą powiatową i nie jest na razie ujęta w planach inwestycyjnych. Gmina Dolice po każdym sezonie zimowym stara się chociaż trochę poprawić jej stan. Jednak na budowę nowej drogi na razie nie ma szans.

Autor: mieszkaniec dobropola data dodania: 2016-10-26 16:18:32

Panie Wójcie co dalej z tym chodnikiem w Dobropolu od kościoła do nr 13? czy on jest planowany? Stary praktycznie nie nadaje się do przejazdu z wózkiem.

Odpowiedź:

    Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na budowę tej drogi w Dobropolu. Wraz z drogą powstanie nowy chodnik w tym miejscu. Inwestycja zostanie zrealizowana w tym roku i dofinansowana będzie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Autor: zainteresowana data dodania: 2016-10-19 06:20:31

czy w naszej gminie beda organizowane kontrole w związku z programem 500 plus bo to co nie ktore rodziny wyprawjaja z tymi pieniedzmi to skandal

Odpowiedź:

    Rodziny, co do których istniało podejrzenie, że będą niewłaściwie wykorzystywać środki z tego programu, już od początku została objęta trybem bezgotówkowym. W przypadku pozostałych rodzin sytuacja jest monitorowana przez pracowników GOPS. Są również kontrole na wniosek. 

    Proszę o wskazanie konkretnej rodziny, w której coś się " wyprawia". Pracownicy GOPS sprawdzą tą sytuację.

Autor: nn data dodania: 2016-10-06 17:21:17

Jestem mieszkanką brzezin chciałabym prosić o kawałek ziemi na zrobienie sobie ogródka warzywnego do tej pory nie miałam a bardzo mi zależy na ogródku bo bardzo lubię.Pozdrawian.

Odpowiedź:

    Proszę spróbować dogadać się z kimś, kto taki ogródek ma i nie uprawia. Coraz więcej osób ceni sobie wygodę i woli kupić warzywa w sklepie, niż pracować w ogrodzie. 

Autor: Janina Kołacka data dodania: 2016-10-04 20:01:28

Panie Wójcie Piszę do Pana z jednym malutkim pytaniem, proszę mi odpowiedzieć dlaczego pracownicy opróżniający kosze nie sprawdzają czy przypadkiem w środku czegoś nie zostawili w tym koszu. Po raz kolejny u co niektórych kosze są opróżnione do połowy, a płacimy ciężko zarobione pieniążki za wypróżniania tych koszy do dna nie za połowę, bo jeżeli będzie to się powtarzało to będę robić zdjęcia i będę płacić tylko połowę za wywiezienie śmieci. Mam nadzieję, że więcej to się nie powtórzy i że Pan coś z tym zrobi, bo mało za te śmieci nie płacimy. Pozdrawiam

Odpowiedź:

    Sprawa została przekazana do firmy odbierającej odpady z prośbą, aby pracownicy sprawdzali pojemniki przed odstawieniem ich na miejsce.

    Przypominam jednocześnie, że opłata za wywóz odpadów jest naliczana od osoby, a nie od pojemnika i należy ją wnosić zgodnie ze złożoną deklaracją.

Autor: nn data dodania: 2016-09-29 19:06:10

panie wójcie mam ogromną prośbę o pytanie czy gmina nasza nie ma na sprzedaż kawałek ziemi zrobienie z tego ogródka warzywnego proszę o odpowiedz

Odpowiedź:

    Proszę o sprecyzowanie pytania i podanie, o jaką miejscowość chodzi.

Autor: zainteresowany data dodania: 2016-09-22 21:17:34

witam .kiedy zamierzacie urządzić przetarg na nieruchomości które zamierzacie sprzedać ?

Odpowiedź:

    W najbliższym czasie nie jest planowany żaden przetarg. Proszę śledzić naszą stronę internetową oraz BIP. Ogłoszenia są zawsze umieszczane z wyprzedzeniem.

Autor: warszyn data dodania: 2016-09-21 20:14:40

Panie wójcie niech pan załatwi sprawę dzieci z gimnazjum dlaczego gimnazjaliści czekają po dwie godziny na odwóz do domu do warszyna brzeziny płoszkowa

Odpowiedź:

    Harmonogram odwozów ciągle jest modyfikowany ze względu na zmiany, wprowadzane w planach lekcji. Obecna sytuacja na pewno ulegnie jeszcze zmianie.

Autor: data dodania: 2016-09-05 13:50:01

Panie wójcie, co z chodnikiem/ ścieżką rowerową na ulicy Pyrzyckiej do jeziora? Jest niebezpiecznie,a ludzie spacerują też z dziećmi.

Odpowiedź:

    Ulica Pyrzycka jest drogą wojewódzką. Cały czas czynimy starania o wykonanie ścieżki rowerowej oraz oferujemy swoje dofinansowanie do tej inwestycji. Jednak decyzja należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Autor: mieszkaniec bralęcina data dodania: 2016-08-25 06:20:41

dzień dobry Panie wójcie czy istnieje możliwość wycięcia gałęzi na skrzyżowaniu Bralęcin- Lipka , ponieważ strasznie utrudniają ruch wyjechać czymś większym niż samochód osobowy jest strasznie utrudnione do tego jadący w kierunku Rzeplino Piasecznik poruszają się z nadmierną predkością i nic sobie nie robią z tego że dojeżdżają do skrzyżowania

Odpowiedź:

    Obie te drogi należą do Powiatu, więc to tam należy zgłaszać takie uwagi. 

Autor: nieznany data dodania: 2016-08-16 13:39:10

pani wujcie, to nie bedzie dożynek w dolicach? miały być dożynkowe zowody wędkarskie o puchar wujta. Ich też nie będzie?

Odpowiedź:

    Wzorem innych Gmin, Dożynki Gminne będą odbywały się w różnych miejscowościach naszej Gminy. W tym roku organizowane są w Rzeplinie. Nie ma to jednak wpływu na zawody wędkarskie, które odbędą się w tym samym dniu rano na jeziorze Brzezina.

Autor: kibic data dodania: 2016-08-16 13:30:45

na ilu zawodników w Klubach Sportowych z zewnątrz Gmina zezwala? podobno 4 w okręgówce tak? a na ligowcu Biali się chwalą swoimi zdobyczami: ahmed997 2016-08-14 11:55:50 Z Białych nikt nie ubył do innych drużyn. Do kadry dołączyli Mariusz Więcek, Maciej Wojnicz (obaj Remor), Kordian Ziajka (Stilon Gorzów), Dawid Garbicz, Oskar Sieczkarek (obaj Sparta Węgorzyno) i Patryk Żurański (Pomorzanin Zamęcin). (http://ligowiec.net/mecz/102225/biali-sadow-mechanik-warnice/komentarze/0). proszę o stanowisko w tej sprawie.

Odpowiedź:

    W ogłoszeniu konkursowym jest zastrzeżenie, że Zamawiający (czyli Gmina) ma prawo ograniczenia liczby zawodników spoza terenu Gminy, ale nie ma w nim podanego górnego pułapu. Poza tym liczba ta jest brana pod uwagę podczas rozpatrywania ofert złożonych w konkursie, czyli na początku roku kalendarzowego. Natomiast zmiany, o których Pan/Pani pisze, nastąpiły przed rundą jesienną.

Autor: Antek data dodania: 2016-08-15 22:59:39

Panie Wojcie kto odpowiada za stan techniczny placu zabaw? i co zrobic w sytuacji gdy piasek w piaskownicy nie byl wymieniany juz od chyba paru lat? jest brudny i nie nadaje sie do zabawy.

Odpowiedź:

    Nie napisał Pan, o którą miejscowość chodzi, więc trudno mi się do tego odnieść. Ogólnie to wygląda tak, że sołectwa, w których powstawały place zabaw z piaskownicami, zobowiązywały się do zabezpieczania środków w Funduszu Sołeckim na wymianę piasku.

    Pomimo tego, w zeszłym roku Gmina w niektórych miejscach zleciła wymianę. W związku z tym, że nie znam lokalizacji, o której Pan pisze, nie mogę powiedzieć, czy ten piasek też został wymieniony.

    Inną sprawą jest odpowiedzialność mieszkańców, którzy albo wyprowadzają psy na spacer na plac zabaw, albo nie sprawują nad nimi dostatecznej opieki i psy biegają po wsi, w tym także po placu zabaw.

Autor: Rodzic 6 latka data dodania: 2016-07-14 17:06:41

Witam mam pytanie odnosnie dzieci 6 letnich ktore ida od wrzesnia do 1 klasy. W telewizji slyszalam ze gminy za wyslanie 6 latka do pierwszej klasy daja wyprawke dla tych dzieci czy nasza gmina przewiduje cos takiego? Jezeli tak czy trzeba zkladac jakies wnioski ?

Odpowiedź:

    W Gminie Dolice nie są przewidziane specjalne wyprawki dla 6-latków, które idą do 1 klasy.

Autor: mieszkaniec moskorzyna data dodania: 2016-07-08 21:56:09

Panie wójcie okazuje się że linia pana bonczała jeździ tylko do końca lipca. Nie możliwe żeby nie było dojazdu do stargardu ludzie jeżdżą do pracy, we wrześniu do szkoły. Nie każdy posiada samochód... Nie ma u nas sklepu, większość osób jeździ autobusem na zakupy do stargardu... co teraz będzie?

Odpowiedź:

    Czynione są starania, aby od sierpnia tę trasę obsługiwała inna firma transportowa. Mam nadzieję, że to się uda. Planowane jest 5 kursów w ciągu dnia w jedną i w drugą stronę.

Autor: jm data dodania: 2016-06-24 15:05:06

jaka firma zajmuje się odławianiem psów z gminy dolice? Ponieważ z dokumentów internetowych wynika ze we wcześniejszych latach zajmowała się tym firma animal control z polic, która według kontroli Najwyższej Izby Kontroli raport znajduje się z internecie nienależycie wykonywała swoje obowiązki, i ilość psów odłowionych nie pokrywa się z ilością psów przekazanych do hotelu w sierakowie do którego trafiać miały te psy. I właśnie tu pytanie brzmi gdzie te psy ? I chyba po takim czymś gmina powinna nie korzystać z usług tejże firmy, dlatego pytam jaka firma teraz się tym zajmuje?

Odpowiedź:

    Firma ta nadal ma uprawnienia do odławiania psów i nadal to robi na terenie Gminy Dolice. Jeżeli będziemy mieli podstawy do rozwiązania umowy, to ją rozwiążemy.

Autor: mieszkaniec bralęcina data dodania: 2016-06-21 22:25:08

witam panie wójcie .ponawiam pytanie , czy będzie alternatywna droga przez Lipkę do mostu na Suchań jeśli sprzedacie działkę nr.32 na lipce i agrofirma nie wyrazi zgody na przejazd przez ich działkę ?

Odpowiedź:

    Działka ta znajduje się tylko na wykazie działek przeznaczonych do sprzedaży. Na razie nie planujemy ogłaszania przetargu. Jeżeli zostanie wykazany ważny interes społeczny, działka ta nie zostanie sprzedana.

Autor: mieszkaniec gminy data dodania: 2016-06-20 16:28:29

Witam mam pytanie odnośnie nowego projektu jakie proponuje rząd Mieszkanie plus. Czy nasza gmina będzie brała czynny udział w tym temacie ogólnie czy posiada ziemie na których miałyby powstać owe mieszkania i czy toczą się jakieś rozmowy na ten temat

Odpowiedź:

    Jest to na razie tylko pomysł rządu. Nie ma żadnej ustawy, więc trudno coś w tym zakresie planować. 

Autor: mariusz data dodania: 2016-06-16 07:02:19

Witam panie Wójcie chodzi o to ze piszecie o remontach drogi a u nas na samym wjeździe do Dolic od strony Kolina jest tak strasznie wyboista droga ze aż wstyd to świadczy o naszej gminie naprawić trzeba najpierw ta drogę bo to jest wizytowka naszej gminy na samym starcie.kiedy będzie remontowana ta droga.

Odpowiedź:

    Ulica Wojska Polskiego jest drogą powiatową. Dokumentacja na jej remont jest przygotowana. Koszt przebudowy tej ulicy to ok. 5 mln zł - obejmuje oprócz samej nawierzchni jeszcze chodniki, kanalizację deszczową i wymianę niektórych elementów kanalizacji sanitarnej.

    Gmina byłaby zainteresowana udziałem w tej inwestycji, ale w chwili obecnej i Powiat i Gmina podpisały umowy na remonty innych dróg i te inwestycje muszą zrealizować w przyszłym roku. Obecnie trwa także remont drogi w Krępcewie, do którego Gmina także dokłada swoje fundusze.

    Jeżeli Powiat zdecyduje się na remont ulicy Wojska Polskiego, Gmina Dolice będzie go współfinansować.

Autor: uczennica data dodania: 2016-06-08 18:12:40

witam. jestem uczennicą liceum w Stargardzie, mieszkam na terenie Gminy Dolice oczywiście. w szkole podstawowej i w gimnazjum za ukończenie klasy ze świadectwem z paskiem przysługiwała nagroda pieniężna od Pana. chciałabym się dowiedzieć czy dotyczy to również szkoły ponadgimnazjalnej. pozdrawiam :)

Odpowiedź:

Niestety, stypendia są przyznawane tylko dla uczniów szkół podstawowych oraz Gimnazjum z terenu Gminy Dolice.

 

elektroniczny samorząd