OGŁOSZENIE / OBWIESZCZENIE Wójta Gminy Dolice z dnia 03.09.2026 r. o konsultacjach społecznych miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w części następujących obrębów: Bralęcin, Rzeplino i Trzebień w gminie Dolice
OGŁOSZENIE / OBWIESZCZENIE
Wójta Gminy Dolice z dnia 03.09.2026 r.
o konsultacjach społecznych miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w części następujących obrębów: Bralęcin, Rzeplino i Trzebień w gminie Dolice
Na podstawie art. 8i, art. 17 pkt 11 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2026 r. poz. 538 z późn. zm.), art. 6e ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 317), art. 39 i art. 54 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2026 r. poz. 670 z późn. zm.) oraz uchwały Nr LXIII/622/24 Rady Gminy Dolice z dnia 26.04.2024 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w części następujących obrębów: Bralęcin, Rzeplino i Trzebień w gminie Dolice zawiadamia o rozpoczęciu konsultacji społecznych projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w części następujących obrębów: Bralęcin, Rzeplino i Trzebień w gminie Dolice wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
Konsultacje społeczne prowadzone będą w dniach od 18.09.2026 r. do 24.11.2026 r., w następujących formach:
1) zbieranie uwag do projektu planu i prognozy oddziaływania na środowisko w terminie od 18 września 2026 r. do 24 listopada 2026 r.:
a) uwagi można składać na piśmie utrwalonym w postaci papierowej lub elektronicznej na adres: Urząd Gminy w Dolicach, ul. Ogrodowa 16, 73-115 Dolice lub drogą elektroniczną za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym poczty elektronicznej na adres: planowanie@dolice.pl lub skrzynki eDoręczeń: AE:PL-76556-76895-GACBF-13
b) uwagi należy składać za pomocą formularza, który jest dostępny w Urzędzie Gminy w Dolicach oraz zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem: https://bip.dolice.pl/artykul/mpzp-konsultacje
c) składający wniosek podaje swoje imię i nazwisko albo nazwę oraz adres zamieszkania albo siedziby oraz adres poczty elektronicznej, o ile taki posiada, a także wskazuje czy jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości objętej wnioskiem oraz może podać dodatkowe dane do kontaktu takie jak adres do korespondencji lub numer telefonu z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy;
2) dwa spotkania otwarte, poprzedzone prezentacją projektu planu miejscowego, które odbędą się:
a) dnia 06.10.2026 r. o godzinie 15:30 w formie spotkania bezpośredniego w Gminnym Centrum Kultury w Dolicach,
b) dnia 08.10.2026 r. o godzinie 15:30 w formie prowadzonej za pomocą środków porozumiewania się na odległość, umożliwiających zabieranie głosu, zadawanie pytań i składanie uwag. Informację o łączu do dyskusji on-line będzie można uzyskać najpóźniej w dniu spotakania pod adresem: https://bip.dolice.pl w zakładce: Informacje urzędowe -> Planowanie przestrzenne -> PROJEKTY PLANÓW MIEJSCOWYCH -> Plan miejscowy Bralęcin, Rzeplino, Trzebień
3) dyżur projektanta, który będzie miał miejsce w Gminnym Centrum Kultury w Dolicach, ul. Ogrodowa 16, 73-115 Dolice, w dniu: 07.10.2026 r. w godzinach od 15:30 do 16:30.
Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, prognoza oddziaływania na środowisko oraz wykaz wniosków do planu dostępne będą na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Dolicach pod adresem: https://bip.dolice.pl/artykul/mpzp-konsultacje oraz w siedzibie Urzędu Gminy w Dolicach, ul. Ogrodowa 16, 73-115 Dolice, pokój nr 8 w godzinach pracy urzędu w dniach pn, 8:00 — 16:00; wt. - pt. 7:30 – 15:30.
